Najbardziej sympatyczni blogerzy biegowi

Natknąłem się dziś na ranking „najbardziej wpływowych blogerów biegowych”. Sam może nie będę zdradzał swojej opinii na jego temat – fakt jest jednak taki, że część środowiska mocno go wyśmiała. W odpowiedzi na tego typu ranking sam postanowiłem stworzyć ranking najbardziej sympatycznych blogerów biegowych.

Jak stworzyłem ranking?

Celowo (nie ukrywając tego) stosuję wszystkie metody, popularne przy takich rankingach:

  • ranking jest całkowicie subiektywny (który nie jest?)
  • na pewno zdarzyło mi się pominąć w nim jakąś ważną postać (która się na mnie teraz może obrazić)
  • część z blogerów może być zupełnie nieznana szerszej publice (zwłaszcza takiej, która interesuje się biegową blogosferą mniej więcej od roku)

Jedyna rzecz, z której się wyłamałem to rangowanie osób (bo jak określić czy X jest bardziej sympatyczny od Y?) oraz liczba typu „top 5/10/50″ ;)

Skąd pomysł na taki ranking? Bałem się, że jak już powstanie takie zestawienie to na pewno ktoś o mnie zapomni – więc uprzedziłem wydarzenia :D

Dla Waszej wygody wszystkie postacie umieściłem na jednej stronie (nie zależy mi żebyście nabijali sztuczne odsłony przeklikując się przez kolejne podstrony).

No to jedziemy! (kolejność alfabetyczna biorąc pod uwagę imię)

Ranking najbardziej sympatycznych blogerów biegowych

 

aga

Agnieszka Pilawska – autorka Twoje Zwycięstwo

Nie znacie bloga Agnieszki? To poznajcie nie tylko ze względu na autorkę, ale również na wartościową treść :)

 

 

 

ania pojawa

Ania Pawłowska-Pojawa, autora Ania Biega

Ania to moim zdaniem jedna z najpopularniejszych blogowych biegaczek (jak nie najpopularniejsza) w Polsce. Blogowała już w czasach, kiedy większość z nas nawet nie myślała o bieganiu. Wcześniej publikowała w Runner’s World, obecnie pisze dla Magazynu Bieganie. Ranking bez Ani to słaby ranking! :)

Razem z mężem Tomkiem organizują najbardziej sympatyczne wybiegania po prawej stronie Wisły :)

 

 

anna

Ania autorka bloga www.pannaannabiega.pl

Osoba, której entuzjazmem można by obdzielić kilka innych osób :) Anię dopiero ostatnio poznałem w „realu” – ale moje przypuszczenia formułowane na podstawie jej profilu na FB potwierdziły się – uśmiech  praktycznie nie schodzi z jej twarzy :) I chyba to lubią w niej internauci – jej stronę na Facebooku śledzi blisko 11 tysięcy fanów.

 

 

asia

Asia – autorka bloga Sportowa Mama

Asię i jej męża miałem okazję poznać przy okazji ubiegłorocznej sztafety Blogaczy. Oboje nie mają takiego „parcia na szkło” jak niektórzy blogerzy, dlatego tym bardziej warto o nich wspomnieć w takim rankingu (bo stanowią kolejną bardzo sympatyczną, biegającą parę).

 

 

 

bartek

Bartek autor Przebiec maraton

Bartek to jedna z nielicznych osób, której nie poznałem osobiście… ale śledząc jego aktywność w sieci nie mam wątpliwości, że musi się znaleźć w tym rankingu :)

 

 

 

emilia

Emilia autorka Przyjemność biegania

Każdy kto poznał osobiście Emilię doskonale wie, że to osoba, które nie może zabraknąć w rankingu najbardziej sympatycznych blogerów :)

 

 

 

 

siwon

Ewa autorka bloga Do przodu i w górę

Pamiętam pierwszy bieg w Falenicy w tym sezonie, kiedy Ewa nie mogła wystartować w ramach teamu Smashing Pąpkins z powodu choroby. To jednak nie przeszkodziło jej, żeby wpaść na bieg, żeby nam pokibicować. A jak do tego doliczymy jeszcze czekoladki na mecie… już wiecie czemu Ewy nie mogło zabraknąć w tym rankingu ;)

 

 

ewa its

 

Ewa autorka It’s fine I ran today

Ewa z powodu różnych kontuzji ostatnio biega trochę mniej… ale jak będziemy wszyscy trzymać kciuki to wkrótce odbuduje formę i znów zacznie biegać półmaratony :)

 

 

grzegorz

 

Grzegorz autor – BiegnijZwierzu

Jeden z najszybszych blogerów biegowych :) Ponadto zwycięzca w podkategorii „Najbardziej sympatyczny trener”

 

 

hania

Hania autorka Do mety

Hania gdyby chciała rzucić aktualną pracę mogłaby zostać pisarką – w pasjonujący sposób potrafi opisać zwykły dzień treningowy. Gdyby wraz z mężem (Staszkiem) startowali w konkursie na najbardziej sympatyczne pary biegowe to konkurencję by zostawili daleko w tyle ;)

 

 

 

kasia gorlo

 

Kasia Gorlo – Run the world

Jeśli zajrzyjcie do jakiegkolwiek rankingu najbardziej sympatycznych/ładnych/uśmiechniętych biegaczek to Kasia zawsze tam się znajdzie. Kasię poznałem również w „oflajnie” – macie moją gwarancję, że to mega sympatyczna osoba :)

 

 

kaska

 

Kasia autorka rusz-sie.pl

Kasia to kolejna blogerka, która ostatnio zaniedbała swojego bloga… Kasia czekamy na kolejne wpisy! :)

 

 

 

leszek

Leszek autor Leszek Biega

Wiecie za co cenię blogowanie Leszka? Za to, że jest świetnym przykładem jak można wciągać do swojego biegania rodzinę :) Jednocześnie Leszek nam przypomina ciągle o jednej ważnej kwestii: w naszym życiu to rodzina powinna mieć wyższy priorytet niż hobby. Pełna zgoda!

 

 

 

lukasz

Łukasz Remisiewicz – runeat.pl

Łukasza osobiście spotkałem tylko raz… więcej go znam „z sieci” – kolejny bloger, którym uśmiech nie schodzi z ust :) Łukasz na swoim blogu pokazuje, że miłość do biegania można łączyć z zamiłowaniem do jedzenia/gotowania :)

 

 

 

marcin kargol

Marcin Kargol – autora bloga Don’t stop me now

Gdybym tworzył ranking najbardziej pozytywnych wariatów biegowych to Marcin z pewnością stałby na podium :) Zwycięzca kategorii „Najbardziej sympatyczny królik” (a może zając? :D )

 

 

 

krason

Marcin Krasoń – autora biecdalej.pl

Czy uzasadnienie w przypadku Marcina jest komukolwiek potrzebne? Chyba nie :)

 

 

 

mateusz

Mateusz Krogulec – runblog.pl

Mateusz to kolejny bloger, który teraz wraca do biegania po długiej kontuzji. Trzymajcie za niego kciuki!

 

 

 

michal

Michał autor – Bieganie blog

Michał to jeden z weteranów polskiej blogosfery biegowej. Nie byliście nigdy na jego blogu? To co Wy wiecie o blogosferze biegowej :D

 

 

 

marcin

Marcin autora biegamblog

Jeśli na trasie w Falenicy słyszę od wyprzedzającej mnie osoby to wiem, że to Marcin – tylko nie mam pewności który :) (bo może to być również Marcin W. :) )

 

 

 

radek

 

Radek – Biegaczpolski.pl

Radek podobnie jak reszta teamu Smashing Pąpkins to bardzo sympatyczny człowiek :)

 

 

 

renata

Renata autorka Radosne bieganie

W bieganiu chodzi głównie o radość – takie podejście mi się podoba :) Renata to kolejna niesamowicie pozytywna osoba, którą udało mi się poznać dzięki blogowaniu.

 

 

 

pawel lipiec

Paweł Lipiec – autora wybiegane.pl

Paweł to prawdziwy specjalista ds. blogosfery i jednocześnie mega pozytywna osoba :)

 

 

 

pawel

Paweł Matysiak autor Paweł Biega

Paweł deklasuje konkurencję w kategorii „Najsympatyczniejszych sprzedawca biegowy” :)

 

 

 

wojtek

Wojtek

Wojtek – to, że zaniedbałeś bloga to nie znaczy że zabraknie Cię w tym rankingu – ale na przyszłość popraw się :)

 

 

 

Podsumowując…

Tak sobie dziś pomyślałem, że to za co cenię moją historię związaną z blogowaniem to nie te wszystkie tzw. #darylosu ale ludzie.  Mega sympatyczni ludzie, których pewnie bym nie poznał gdybym nie był aktywny w sieci :)  I to nie dwóch, czy trzech biegaczy… ale cała masa – cieszę się, że Was poznałem :)

Co z pozostałymi osobami? Duża szansa na to, że kogoś pominąłem niesłusznie (zawsze się tak dzieje) – mam nadzieję, że nie będziecie nosić urazy :) Ponadto przyjąłem zasadę, że jeśli z kimś nie miałem szerszego kontaktu/nie poznałem osobiście to trudno mi określać jego „sympatyczność” :) Zdarzyło mi się, że pewien „topowy” bloger (a właściwie dwóch), którzy na co dzień emanuje pozytywną energią i entuzjazmem nie raczył odpowiedzieć na mój e-mail – to jak ktoś kto nie raczy odpisać na maila miał trafić do rankingu „sympatycznych blogerów”? ;)

Kogo byście jeszcze dodali do swojego rankingu?

Photo Credit: NoroMan via Compfight cc