Puma Ignite – konkurencja dla Adidas Boosta?

Puma Ignite

Puma Ignite czyli „najwygodniejsze buty w jakich biegałem” zdaniem najlepszego w tej chwili na świecie sprintera Usaina Bolta*. Mnie do Bolta daleko… ale za to już wkrótce będziecie mogli się zapoznać z opinią na temat nowego modelu od Pumy z perspektywy biegacza amatora. Czy Puma Ignite wraz zapowiedzią producenta są „butami dodającymi energii” i mogą konkurować z technologią Adidasa – „Boost”? 

W butach Pumy szczerze pisząc jeszcze nie biegałem, dlatego kiedy pojawiła się możliwość przetestowania nowego modelu Ignite (jego premiera w Polsce odbyła się niecały miesiąc temu – 12 marca w Warszawie) zgodziłem się bez wahania. Główną zaletą tych butów w opisie producenta jest połączenie komfortu i amortyzacji, które zapewniają pianka ForEverFoam wraz z pełnym energii odbiciem.

Jak deklaruje projektant tego modelu: zastosowana pianka „nie zepsuje się wraz z upływem czasu”. Dlaczego? Szczerze pisząc nie mam pojęcia. Czy to tylko marketingowy slogan czy może coś więcej przekonamy się dopiero po upływie kilku ładnych miesięcy. Ja sceptycznie podchodzę do takich deklaracji.

Puma IgniteJakie jest przeznaczenie tego buta? Wg opisu producenta będzie on pasował zarówno na krótsze, codzienne treningi jak i na długie wybiegania. Zdecydowanie jest to but przeznaczony do biegania po asfalcie lub innej twardej powierzchni.

Od strony estetycznej buduje prezentuje się naprawdę atrakcyjnie (mam wrażenie, że w opisie niemalże każdego buta, w którym biegam pada to zdanie ;) ). Mojej Żonie zdecydowanie Pumy przypadły do gustu („o nie! ale ładne buty! czy ja też mogę takie dostać?”). Puma stworzyła model, który bardziej niż typowe buty do biegania przypomina buty z kategorii lifestyle.

 

 

W ramach testów planuję sprawdzić jak Puma Ignite spisują się:

  • podczas treningów interwałowych na bieżni
  • w czasie długich wybiegań
  • na zawodach (planuję w nich pobiec 10 km w majowym Ekidenie w Warszawie)

Recenzji i dłuższego opisu możecie się spodziewać mniej więcej w połowie maja :)  Jakie są Wasze doświadczenia z obuwiem marki Puma? Biegaliście już w tych butach? A może Wasi znajomi?

Na koniec jeszcze krótka reklamówka od Pumy:

W butach Pumy biegają również piłkarze Legii Warszawa ;)

* informacja zaczerpnięta z notki prasowej producenta butów – Puma

Puma Ignite