Ból przy zgięciu podeszwowym stopy

Na początek Was uspokoję. Nie, na szczeście nie przytrafiła mi się żadna kontuzja, która miałaby mi pokrzyżować moje plany. Kontuzji nie ma… za to ostatnio po treningach zdarzało mi się, że bolała mnie stopa. Ból następował w momencie kiedy dokonywałem podeszwowego zgiecia stopy – a ujmując to w bardziej prostych słowach: kiedy zginałem palce (zwłaszcza duży palec) do dołu. W tym momencie w stopie zaczynało mnie coś boleć. Piszę „coś”, bo nawet trudno mi było zidentyfikować źródło bólu. Ból rozprzestrzeniał się po stopie, ale bez jednego określonego stanu zapalnego. Ból ten występuje u mnie głównie po treningach na bieżni mechanicznej (może to kwestia podbiegów?). Nie przeszkadza on w samym bieganiu. Próbowałem szukać w Internecie opisu podobnych doświadczeń… ale na poszukiwaniach się skończyło.

Zupełnie przypadkiem trafiłem na artykuł na stronie Maratonypolskie.pl – tutaj opisujący Zespół mięśnia piszczelowego tylnego. Objawy podobne. Okazało się, że to co mnie najprawdopodobniej uwiera w stopie to ścięgno łączące stopę z mięśniem piszczelowym tylnym. Leczenie? Standardowe jak w podobnych przypadkach: schładzanie, maść przeciwzapalna i rozciąganie.

A opisuję to wszystko dlatego, żeby kolejna osoba z podobnymi objawami łatwiej mogła znaleźć w Internecie przydatne informacje na temat tego typu kontuzji.