3 dni przed Biegnij Warszawo 2012

Do startu pozostały już niecałe 3 dni. Dziś wieczorem ostatni trening (wybieram się na trening organizowany przez WOSIR i 12tri.pl), a później już tylko odpoczynek przed niedzielnym biegiem.

Przed startem parę ciekawostek:

W dniu imprezy w namiocie Nike’a będą do odbioru znaczki i naklejki „Biegam dla lewej” lub „Biegam dla prawej strony”. Ciekawe czy biegnąc za osobą, która deklaruje bieganie dla przeciwnej strony, motywacja będzie rosła ;)

Po biegu nie wyrzucajcie swojego numeru startowego! Wiem, że część osób kolekcjonuje numery startowe – ja do takich osób nie należę, medale ze startów są wystarczającą pamiątką. W każdym razie numer startowy z tegorocznej edycji BW pozwala na uzyskanie 15% w wybranych sklepach Nike w Warszawie. Szczegóły promocji tutaj

I na koniec kilka porad przed niedzielą od ekspertów biegowych Nike – znajdziecie je tutaj

Co ja radzę początkującym przed startem? Sugeruję przyjechać na start odpowiednio wcześnie, żeby bez stresu zdążyć się przebrać i rozgrzać, pójść do toalety etc. Pamiętajcie dzień wcześniej przygotować sobie wieczorem wszystkie rzeczy które potrzebujecie na bieg (zwłaszcza koszulkę z numerem startowym). Pamiętajcie wziąć ze sobą torbę, w której otrzymaliście pakiet startowy – tylko tę torbę można zostawić w depozycie. Jeśli wcześniej nie korzystaliście z jakichś dodatkowych odżywek (żele, batony energetyczne) to nie testujcie ich w dniu biegu… dla części osób takie testy kończą się kłopotami z żołądkiem. Przed startem nie starajcie się ustawić jak najbliżej linii startowej – pozwólcie na to szybszym od siebie (choćby ze względów bezpieczeństwa). Pamiętajcie o odpowiedniej taktyce biegu – pierwsze kilometry spokojnie i wolniej niż jesteście w stanie. W czasie startu pewnie odczujecie euforię i będziecie chcieli biec tempem tłumu… trzymajcie się swojego tempa. Przyspieszać możecie zacząć od połowy dystansu (po minięciu punktu z wodą). Nie ma nic fajniejszego niż w ostatnim etapie biegu wyprzedzać kolejnych biegaczy :)

Do zobaczenia w niedzielę! :)