Nike Lunarglide+ 4 – wrażenia po 120 km

Pod koniec lipca podzieliłem się z Wami pierwszymi wrażeniami z testów butów Nike Lunarglide+ 4. Od momentu otrzymania butów przebiegłem w nich do dzisiaj około 120 km. Myślę, że na tym etapie mogę się pokusić o weryfikację pierwszych wrażeń.

Od kiedy wznowiłem swoje treningi po krótkiej przerwie (czyli od połowy września) Nike Lunarglide+ 4 stały się butami, które najczęściej zakładam na treningi (o ile nie biegam po zabłoconym terenie). Podtrzymuję swoje odczucia odnośnie wygody – nie miałem żadnych odcisków przy dłuższych treningach. Wcześniej wyrażałem swoje obawy odnośnie amortyzacji w kontekście biegania na śródstopiu – odwołuję to co wcześniej napisałem bo w tych butach równie wygodnie można biegać lądując na śródstopiu.

Dlaczego Nike Lunarglide+ 4 są moim pierwszym wyborem kiedy zakładam buty na trening? Sprawdzają się zarówno na dłuzsze wycieczki biegowe (bo są nieźle amortyzowane), jak i na szybsze treningi (interwały na bieżni) oraz zawody (bo są przy tym dość lekkie). Biegałem w nich już w deszczu… nie mam większych uwag odnośnie do przyczepności (na asfalcie) – sprawują się bardzo dobrze pod tym względem. Podtrzymuję swoją opinię na temat estetyki buta – ten but naprawdę może się podobać (zarówno w wersji męskiej jak i kobiecej). 120 km to nie jest dużo, ale mimo biegania w różnych warunkach (w tym deszczu) buty dalej wyglądają jak nowe.

Powtórzę to, co już wcześniej napisałem – dużą zaletą tego buta jest jego uniwersalność – sprawdza się on w bardzo różnych warunkach. Jeśli chcecie mieć na wiosnę, lato jedną parę obuwia to Nike Lunarglide+4 może być dobrym wyborem. Co z jesienią i zimą…? Nie jest źle, bo w ofercie Nike’a jest dostępny Lunarglide+4 w wersji Shield (specjalnie na zimę, wodoodporny). Nie obraziłbym się gdy jakiś Mikołaj sprawił mi taki prezent na zimowe bieganie (mój rozmiar to 45 ;)

Specjalna oferta rabatowa dla czytelników Przemekimaraton.pl:

Jeśli rozważacie zakup butów Lunarglide to miło mi poinformować, iż możecie uzyskać 10% procentową zniżkę (co daje ładnych kilkadziesiąt złotych_ w sklepie ForPro (oficjalny dystrybutor Nike) na te buty wpisując przy zamówieniu kod: „bfnv”. Oferta ta dotyczy również innych nieprzecenionych produktów.