Nike Pegasus 31 – zaczynam testy

IMG_20140708_185329Długo mnie tutaj nie było. Długo by tłumaczyć dlaczego. To już kolejny sezon, kiedy po wiosennych startach przychodzi lekki kryzys w bieganiu. Ale to może temat na inny post…

Parę dni temu dostałem niezapowiedzianą przesyłkę od Nike. Po krótkiej zgadywance na fan page na Facebooku udało Wam się dociec, że w środku znajdują się nowe Pegasusy. Dzięki firmie Nike mam możliwość przetestowania najnowszych Pegasusów (to już 31 edycja!) i podzielenia się z Wami opinią na ich temat.

Póki co zdążyłem w nich biegać tylko raz… więc na moje wrażenia (nawet te pierwsze) jeszcze za wcześnie.

Dla osób, które nigdy nie słyszały o Pegasusach być może wartościowy będzie opis producenta:

Pegasus 31 to uniwersalny but przeznaczony dla biegaczy o neutralnym typie przetaczania stopy oraz dla lekkich nadsupinatorów. W porównaniu do poprzedniej wersji tego modelu Pegasus 31 charakteryzuje się obniżoną podeszwą środkową, bocznymi szynowymi nacięciami oraz wyprofilowaną przednią częścią buta dla naturalnego odczucia i płynnego przetaczania. Lekki mesh na cholewce bez użycia szycia oraz pianka w podeszwie środkowej odpowiadają za doskonałą oddychalność i komfort od początku do końca treningu.

IMG_20140711_085059Z moich wcześniejszych doświadczeń z Pegasusami wynika, że jest to but, który będzie odpowiadał biegaczom, którzy większość swoich treningów wykonują na twardym podłożu i potrzebują dobrze amortyzowanego, komfortowego buta.

Jedyne co mnie trochę martwi przed testami…. to ta biała część buta. W błoto będzie szkoda wbiec w takich butach ;)

Od strony wizualnej nowy Pegasus spodoba się na pewno osobom, które lubią trochę mniej krzykliwe kolory (zeszłoroczna edycja miała różowe wstawki… co mogło być problemem dla części biegaczy). Ogólnie rzecz biorąc but się prezentuje atrakcyjnie: moja żona kiedy zobaczyła pierwszy raz te buty stwierdziła, że też by takie chciała :) A więc estetyka butu wg „testu żony” zdana :)

Mnie nie pozostaje nic… tylko biegać i sprawdzić jak Pegasusy sprawdzają się na trasach biegowych. Moją opinią podzielę się z Wami jeszcze w sierpniu (to chyba jeszcze dobry moment na zakup butów na jesienny maraton).IMG_20140711_085022

Aktualizacja (02.10.2014). Niestety testy Pegasusów trochę się przeciągnęły (z powodu niskiego kilometrażu w sierpniu). Ale już lada dzień podzielę się z Wami opinią na ich temat :)

Aktualizacja (26.10.2014). I wreszcie na blogu pojawiła się krótka recenzja: tutaj.

Dla osób, które chcą kupić nowe Pegasusy specjalna oferta – minus 10% w sklepie Forpro (autoryzowany dystrybutor firmy Nike). Przy zamówieniu wystarczy wpisać kod „bfnv”.

Forpro - Sklep internetowy Nike