Buty dla Afryki – kolejna edycja akcji

buty dla afryki  Nie wiem czy pamiętacie ale ponad rok temu pisałem o akcji Buty dla Afryki. Temat znów powraca, bo szykuje się kolejna edycja tej akcji.

O co chodzi?

Jeśli macie zniszczone buty do biegania, w których juz prawie nie biegacie, jeśli macie buty z których prawie nie korzystacie (bo są niewygodne/bo Wam się nie podobają/bo macie inne lepsze buty) a nie chcecie żeby się marnowały i kurzyły leżąc w szafce to macie możliwość podarowania ich komuś, dla kogo będą one niezwykłym prezentem. Buty są wysyłane w zbiorczej paczce do do Afryki. Jak piszą organizatorzy akcji:

W Afryce chodzenie w butach pozwala unikać i zapobiegać zarażeniu różnymi pasożytami, w tym tak groźnego dla zdrowia tęgoryjca z rodziny nicieni. Jest to także jeden ze sposobów na promocję zdrowego stylu życia. Buty nie są rozdawane, ale są zachętą i nagrodą w licznych programach edukacyjnych i zawodach sportowych. Stanowią motywację, nie jałmużnę. To ważny element szeroko pojętego systemu edukacji społecznej w Afryce.

Ja w zeszłym roku wysłałem do Afryki swoją pierwszą parę butów biegowych… w tym roku wyśle na pewną kolejną (a być może nawet dwie… bo po co trzymać w domu buty, z których nie korzystałem już od paru miesięcy skoro w łatwy sposób mogę je przekazać komuś, komu bardziej się przydadzą?).

Więcej informacji o akcji i aktualne info znajdziecie na Facebooku tutaj.

W tym roku buty wysyłka butów jest planowana na 24 listopada (w Warszawie). Do tego czasu można zostawiać buty u partnera akcji – w sklepie Sport Guru na warszawskim Gocławiu.