Men Expert Survival Race – zapowiedź biegu

DSC_0016  Dzisiejszego poranka miałem przyjemność gościć na konferencji prasowej organizowanej przez L’Oreal Men Expert dotyczącej nowej imprezy biegowej „Men Expert Survival Race”. Głównym organizatorem biegu jest L’Oreal Men Expert, a współorganizatorem/głównym partnerem strategicznym sieć komórkowa Mobile Vikings. Konferencja odbywała się w ciekawym miejscu – klubie crossfitowym na warszawskim Służewcu (ulica Postępu czyli okolice tzw. Mordoru… Mordoru bo w tamtych rejonach mieści się zagłębie różnych biurowców, agencji reklamowych i różnych dużych firm – tak w ramach wyjaśnienia dla osób spoza Warszawy). Wcześniej nie miałem tam okazji zajrzeć… więc fajnie było znaleźć taki pretekst :)

Na sali znalazły się bardzo różne osoby – biegaczy w sumie aż nie tak wielu (pozdrowienia dla Mateusza i Grzegorza, z którymi zdążyłem zamienić parę słów) – sporo za to przedstawicieli większych mediów (w tym również takich nie do końca związanych ze sportem). Konferencja rozpoczęła się ze sporym poślizgiem… o 10:25 zamiast o 10:00 (to generalnie chyba lekka przesada). Rozpoczął przemawiać pracownik L’Oreal odpowiedzialny za markę L’Oreal Men Expert – trochę opowiedział o tej marce, o jej DNA, o jej celach na polskim rynku i o tym jak wpisuje się ona w aktywność sportową. Później parę słów od osoby z Mobile Vikings (w sumie zbyt wiele z tej części nie zapamiętałem).

Dalej o ile kojarzę był film prezentujący jak ma wyglądać bieg Men Expert Survival Race. Ma być to bieg w miejskiej scenerii z różnymi przeszkodami utrudniającymi pokonanie trasy. Chodzi o to, żeby tego typu bieg był wyzwaniem, w którym liczy się nie tylko liczba pokonanych kilometrów, ale również ogólna sprawność i przygotowanie siłowe. Film fajnie przygotowany, głośna rytmiczna muzyka połączona z sugestywnym obrazem… aż ciarki przechodziły po plecach. Następnie przemawiał główny pomysłodawca biegu, który opowiadał o tym jak tego typu biegi wyglądają zagranicą… i jakie są plany organizatorów Men Expert Survival Race w kolejnych latach. Bieg ma być skierowany do osób w bardzo różnym wieku: od 20 latków przez osoby 50+ (takie są przewidywania organizatorów). Wbrew nazwie w zawodach będą mogli wziąć udział nie tylko mężczyźni, ale również i panie :) Bieg był już planowany w zeszłym roku… ale udało się go zrealizować dopiero w 2014 dlatego, że organizatorom zależało, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik i startujący otrzymali, cytuję „pełnowartościowy produkt”. Czyli będzie można być wymagającym w stosunku do organizatorów :)

Na koniec prezentował jeden z właścicieli klubu Reebok Crossfit Mokotów – który generalnie opowiadał o crossficie i pokazywał przykładowe przeszkody na trasie biegów (poniżej zdjęcia kilku takich przeszkód).  A później miła niespodzianka od organizatorów konferencji – rozdanie numerów startowych (ja mam numer 16 :) ) i losowanie karnetów do klubu Reebok Crossfit Mokotów. Miałem farta… bo byłem pierwszą z 5 wylosowanych osób :) Wygląda na to, że dzięki temu uda mi się spróbować kolejnej z rzeczy, które chciałem zrealizować w 2014 roku – czyli cross fitu :)

W skrócie o biegu: Men Expert Survival Race – skierowany do mężczyzn i kobiet. Bieg z przeszkodami (coś w stylu biegu Runmageddon, który będzie się odbywał w kwietniu na warszawskim Służewcu). 3 biegi w 2014: maj – Wrocław (okolice Stadionu Miejskiego), czerwiec – Warszawa (niedaleko Mostu Poniatowskiego – na pewno część przeszkód będzie umiejscowiona na okolicznych plażach), październik – Poznań. Dystans? 2 dystanse do wyboru: 5 i 10 km. Ceny? Bardzo różne w zależności od biegu i terminu zapisów. O ile dobrze pamiętam w przypadku biegu w Warszawie do końca marca 70 PLN. Kiedy? Biegi są planowane nie tylko na 2014 – organizator w czasie konferencji mówił o tym, że chciałby żeby we wszystkich biegach w Polsce z tego cyklu w 2016 roku wystartowało około 20 tysięcy osób.

Istotna rzecz, która zapadła mi w pamięć to fakt, iż organizator biegu planuje w miastach, w których będą się odbywać bieg w każdym roku budować ogólne dostępne (pewnie na świeżym powietrzu) place treningowe, które mogą zainteresować fascynatów kalistenki i street work out’u :)

Więcej informacji na oficjalnej stronie biegu tutaj Zapisy na biegi już ruszyły :)

Gdyby ktoś był zainteresowany to tutaj umieściłem zestaw kilku ćwiczeń, które pomogą się przygotować na pokonywanie różnych przeszkód.

I na koniec parę zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

DSC_0015Parę minut przed rozpoczęciem konferencji.

DSC_0017Do wyboru będą 2 trasy: 5 i 10 km.

DSC_0019A tutaj jedna z przeszkód – ściana wspinaczkowa.

DSC_0020I druga przeszkoda – basen z błotem, w którym trzeba się czołgać :)

Jakie macie odczucia jeśli chodzi o tego typu bieg? Rozważalibyście start w czymś takim? :)