Orlen Warsaw Marathon – już oficjalnie potwierdzony

orlen_warsaw_marathon_-_logo_claim_2Dziś rano wystartowała oficjalna strona imprezy: Orlen Warsaw Marathon Zgodnie z plotkami impreza odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie. Start i finisz na Stadionie Narodowym. Dodatkowo potwierdziło się to o czym wcześniej pisałem – w czasie tych zawodów odbędą się Mistrzostwa Polski mężczyzn w maratonie.

Swój udział potwierdzili już m.in. Henryk Szost i Artur Kozłowski. Dokładna trasa biegu nie jest jeszcze znana. Potwierdziły się plotki o niskim wpisowym – 49 złotych (przy płatności do 15 marca… a więc decyzję o starcie, o ile będą jeszcze wolne miejsca, będzie można podjąć naprawdę późno). Dzień wcześniej odbędzie się również charytatywny bieg na 3 km. Pakiety startowe będzie można odbierać parę dni wcześniej (od 18 kwietnia czyli czwartku) – nie będzie takiej możliwości w dniu biegu. Limit uczestników maratonu to 10 000 – a więc Orlen nie idzie w windowanie kilkunastotysięcznej frekwencji. Trasa nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona.

Do udziału mogą mobilizować nagrody. O atrakcyjności nagród świadczy chociażby fakt, że dla najlepszej osoby debiutującej w maratonie jest nagroda rzędu 2000 PLN (o nagrodach dla najlepszych zawodników z elity nie wspominam bo to inna bajka). A pierwsze 1000 osób, które dobiegnie do mety otrzyma kupon o wartości 100 zł na paliwo.

Ktoś z Was się wybiera na ten maraton? (uprzedzając pytania: jak zgodnie z tym co wcześniej zapowiadałem już się zarejestrowałem)